MASN: Moving Anthropology Student Network & Antropoloji Okumaları’ndan Haberler

Herkese merhabalar!

Bir görünüp “Biz artık varız,” dedikten sonra ortadan kaybolmuş olsak da sessizliğimiz boş durduğumuz anlamına gelmesin. İlk önce Antropoloji Okumaları olarak müjdemizi verelim: Şubat ayından itibaren üç haftada bir olmasını planladığımız etkinliklerimize başlıyoruz! Kesim programımız Ocak ayı ortasında hem blogumuzda hem de Facebook grubumuzda yayınlanmış olacak!

Bizden kısaca söz ettikten sonra, belki içinizden birilerinin önceden haberdar olduğu, ancak benim dün Viyana Üniversitesi’nde okuyan bir antropoloji öğrencisinden aldığım bir e-postayla haberdar olduğum bir iletişim ağından söz etmek istiyorum. MASN, yani Moving Anthropology Student Network,  uluslararası platformda antropoloji öğrencilerini bir araya getirerek bilgi ve deneyim alışverişi gerçekleştirmeyi amaçlayan bir iletişim ağı. Farklı ülkelerden, farklı üniversitelerden pek çok antropoloji öğrencisiyle iletişim kurabileceğiniz bir ağ.

Antropoloji Okumaları’nı  Gökçe Ceren’le beraber kurarken amacımızın antropoloji çalışırken farklı disiplinlerle olan ilişkilerimizi de gün yüzünde tutmak olduğunu belirtmiştik. Aynı bakış açısıyla ilerlediğimizde, tıpkı antropolojinin diğer disiplinlerle beslenerek daha verimli çalışmalar ortaya koyacağına olan inancımız gibi, insanı ve kültürü çalışırken başka kültürlerden gelen insanların bakış açılarını da tanımak ve anlamak gerektiğine inanıyoruz. İşte bu noktada da farklı kültürlerden gelen antropologları tanımanın önem taşıdığına inanıyorum.

İlgileniyorsanız tek yapmanız gereken linke tıklayarak üyeliğinizi başlatmak ve aktif olmak: MASN

Sevgiler!

Şevval

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s